Dodał: |

W dniach 26-27 kwietnia 2016 roku na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się konferencja pt. „Imigranci - ofiary czy sprawcy patologicznych procesów współczesnych?". Głównym celem konferencji będzie aktualizacja i poszerzanie wiedzy oraz zainicjowanie interdyscyplinarnej wymiany poglądów o migracji, w tym o problemach imigrantów. Do udziału w dyskusji zaproszeni zostali naukowcy i badacze oraz praktycy reprezentujący służby administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, instytucje pomocy społecznej, służby porządku publicznego i straży granicznej. Pierwszego dnia konferencji odczytane zostaną zgłoszone na konferencję referaty. Drugiego dnia konferencji odbędą się posiedzenia o charakterze dyskusyjno-warsztatowym.

 

Skuteczność integracji imigrantów uzależniona jest między innymi od właściwego skoordynowania polityki edukacyjnej, kulturowej i socjalnej. Niezwykle istotna rola przypada w tej materii instytucjom samorządów terytorialnych jak i organizacjom społecznym działającym na poziomie lokalnym, dlatego też pierwsze posiedzenie drugiego dnia konferencji (27 kwietnia) poświęcone zostanie problemowi lokalnej polityki imigracyjnej.

Do udziału w spotkaniu organizatorzy konferencji pragną szczególnie gorąco zaprosić przedstawicieli i pracowników lokalnych instytucji samorządowych, działaczy społecznych pracujących w segmencie integracji imigrantów oraz przedstawicieli lokalnych mediów. Dyskusję moderować będzie Magdalena Prusinowska, doktorantka Instytutu Pedagogicznego na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego oraz członkini Stowarzyszenia „Na Styku".

Spotkanie dyskusyjne pt. „Wyzwania lokalnej polityki imigracyjnej" odbędzie się 27 kwietnia 2016 roku w Instytucie Politologii Uniwersytetu Gdańskiego (ul. Bażyńskiego 4, sala D201) w godzinach 10:00 – 13:00.

Uczestnictwo w spotkaniu należy zgłaszać do dnia: 24 kwietnia 2016 roku pod numerem telefonu: 725-210-846, bądź mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Linki do spotkania na: https://www.facebook.com/events/1068239256556366/ oraz https://www.facebook.com/events/478192195705548/

Opracowano na podstawie materiałów przysłanych przez Organizatora

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.