Dodał: |

W Muzeum Historii Żydów Polskich (Warszawa, ul. Mordechaja Anielewicza 6) w okresie od 12 maja do 6 lipca odbędzie się cykl warsztatów, którego zwieńczeniem będzie realizacja filmu. Zgłoszenia uczestnictwa przyjmowane są do 3 maja.

 

Czy zastanawiasz się kim są uchodźcy, czy stanowią zagrożenie dla Europy oraz czy Polska powinna ich przyjąć? Masz wiele pytań i wątpliwości?

To zrozumiałe – dziś kryzys uchodźczy wywołuje kontrowersje i dzieli opinię publiczną. Wiele osób zastanawia się, jaką postawę przyjąć, szuka analogii w sytuacjach z minionych lat, pyta ekspertów i patrzy na doświadczenia innych krajów.

W związku z tymi wątpliwościami, pytaniami domagającymi się odpowiedzi czy szumem medialnym postanowiliśmy zorganizować cykl warsztatów, którego zwieńczeniem będzie realizacja filmu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą spotykali się z uchodźcami oraz ze specjalistami, którzy z nimi pracują z ramienia różnych organizacji. Będą się przyglądać i poddawać krytycznej analizie przekazy medialne, zastanawiać się, co chcą nam powiedzieć, a co przemilczeć.

Każde zajęcia będą częściowo poświęcone pracy nad filmem, który będzie ilustracją bądź komentarzem do procesu mierzenia się z tym tematem. Na koniec cyklu odbędzie się pokaz filmu połączony z dyskusją.

Zajęcia rozpoczną się 12 maja i zakończą 6 lipca. Przez ten czas odbędzie się 7 warsztatów i spotkań, w tym warsztaty antydyskryminacyjne, zajęcia z analizy materiałów wizualnych dotyczących uchodźców, spotkania z uchodźcami oraz warsztaty z montażu.

Prowadzący:

David Sypniewski – filmowiec, grafik, animator kultury, trener antydyskryminacyjny. Urodził się we Francji, jego rodzice pochodzą z Polski. Studiował kulturoznawstwo i komunikację międzykulturową. Współtwórca Stowarzyszenia Praktyków Kultury. Interesuje się obszarem pomiędzy: pomiędzy matematyką a ciałem, pomiędzy wykluczeniem a wyróżnieniem, pomiędzy krajem urodzenia a krajem przodków i odkrywaniem, że ten obszar często nie istnieje, że jedno przechodzi płynnie w drugie.

Khava Soldaeva – uchodźczyni z Czeczeni, w Polsce mieszka od 11 lat. Studiuje tu projektowanie ubioru, pracuje w kawiarni oraz wspólnie ze Stowarzyszeniem Praktyków Kultury realizuje różne projekty.

Udział w cyklu jest bezpłatny. Warunkiem kwalifikacyjnym jest zgoda na udział we wszystkich spotkaniach:

12 maja warsztaty w godz. 17.00–20.00
19 maja warsztaty w godz. 17.00–20.00
21–22 maja dwudniowe warsztaty antydyskryminacyjne w godz. 11.00–17.00
11 czerwca warsztaty w godz. 12.00–15.00
17 czerwca warsztaty w godz. 17.00–20.00
25–26 czerwca dwudniowe warsztaty montażowe w godz. 12.00–18.00
6 lipca pokaz filmu i dyskusja godz. 18.00–19.30

Aby zgłosić swój udział, prosimy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny pod tym linkiem i odesłać do 3 maja na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Informacje ze strony organizatora

 

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.