Dodał: |
Aktualizacja: |

Cudzoziemcy w trakcie procedury o objęcie ochroną międzynarodową (przebywający w ośrodku w Grotnikach), mogą wziąć udział w projekcie  „BEZPIECZNE DZIECIŃSTWO W OŚRODKU DLA CUDZOZIEMCÓW W GROTNIKACH”, realizowany jest przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej Centrum Szkoleniowe w Łodzi na podstawie umowy nr 5/D/2016 i został sfinansowany ze środków Programu „Bezpieczne dzieciństwo” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Projekt realizowany jest od 15.08.2016 do 28.02.2017.

Projekt adresowany jest do rodzin przebywających w ośrodku dla cudzoziemców w Grotnikach oraz do przedstawicieli instytucji i organizacji zapewniających wsparcie osobom doświadczającym przemocy (w tym osobom w trakcie procedury o udzielenie ochrony międzynarodowej korzystającym ze świadczeń socjalnych na terenie ośrodka oraz poza ośrodkiem oraz osobom objętym ochroną międzynarodową i krajową). Przedstawiciele takich organizacji i instytucji (np. MOPS, PCPR, szkoły, policja, straż miejska) mogą kontaktować się z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej: elzbieta.plaszczTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub 697 860 033.


Celem ogólnym projektu jest poprawa bezpieczeństwa dzieci przebywających w ośrodku dla cudzoziemców w Grotnikach poprzez wzmocnienie kompetencji wychowawczych rodziców oraz budowanie lokalnych sieci wsparcia.
1. Cykl warsztatów psychologiczno-pedagogicznych wzmacniających kompetencje rodzicielskie (oddzielnie 7 spotkań dla kobiet i 2 dla mężczyzn)
2. Cykl interdyscyplinarnych warsztatów dla dzieci (organizowanych w czasie warsztatów dla rodziców), pozwalających dzieciom wzmacniać wiarę w siebie, rozładowywać emocje, lęki, przywrócić poczucie sprawczości, pomóc wyrazić doświadczenie poprzez próbowanie różnorodnych form artystycznych w bezpiecznej atmosferze zabawy,
3. Indywidualne spotkania z psychologiem służące wzmacnianiu kompetencji rodzicielskich (uzupełnienie warsztatów dla rodziców) wraz z  opieką dla dzieci,
4. Budowanie lokalnych sieci wsparcia (warsztaty, spotkanie networkingowe).