Debata wokół kwestii przyjęcia imigrantów do UE
Dodał: |
Aktualizacja: |

Sierpień 2015

Jasne jest, że uchodźca to człowiek, który zostaje zmuszony do opuszczenia swojego kraju. Uchodźca doświadcza sytuacji ekstremalnej, wojny, tortur, gwałtu, prześladowań i dyskryminacji. Większość z tych ekstremalnych warunków występuje w krajach pochodzenia uchodźców, którzy obecnie przebywają w Grecji. Uchodźca swój kraj opuszcza w ostateczności, a nie ze względów ekonomicznych jak się powszechnie przypuszcza. 

Czytaj dalej >

Dodał: |
Aktualizacja: |

Helsińska Fundacja Praw Człowieka prezentuje swoje stanowisko w sprawie propozycji Komisji Europejskiej dotyczącej kwot przyjmowanych cudzoziemców. Według organizacji przyjęcie 3621 uchodźców nie powinno być dużym obciążeniem dla polskiego systemu azylowego, a rząd polski, biorąc pod uwagę zobowiązania międzynarodowe (np. Konwencję Genewską), powinien przystać na propozycję Komisji Europejskiej.

Czytaj dalej >

Dodał: |

Od początku 2015 r. wody u wybrzeży Włoch i Grecji pochłonęły życie ponad 1 750 zdesperowanych uciekinierów z Afryki i Bliskiego Wschodu. W ciągu ostatnich dwóch dekad zginęło w ten sposób ok. 15 tys. osób. Czy Europa może powstrzymać tragedie na Morzu Śródziemnym?

Czytaj dalej >

Dodał: |
Aktualizacja: |

Im częściej od polskich europosłów słychać o przywiązaniu do wartości, religii, Kościoła, tym głośniej krzyczą o zamknięciu naszego kraju przed obcymi potrzebującymi pomocy.

Polecamy artykuł na wyborcza.pl Róża Thun: Są przybyszami, przyjmijmy ich 

Skomentuj

Aktualności
Archiwum

Projekt ‘MIEJSKI SYSTEM INFORMACYJNY I AKTYWIZACYJNY DLA MIGRANTÓW’ jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW realizowany był w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt LOKALNE POLITYKI MIGRACYJNE - MIĘDZYNARODOWA WYMIANA DOŚWIADCZEŃ W ZARZĄDZANIU MIGRACJAMI W MIASTACH był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

Projekt ‘WARSZAWSKIE CENTRUM WIELOKULTUROWE’ był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa. Wyłączna odpowiedzialność spoczywa na autorze. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania udostępnionych informacji.

LOKALNE MIĘDZYSEKTOROWE POLITYKI NA RZECZ INTEGRACJI IMIGRANTÓW Projekt realizowany był przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.